Milli Eğitim Bakanlığı

KARŞIYAKA - ÖZEL LATERNA MÜZİK KURSU

Bildiğimiz gibi, müziği meslek olarak edinmek isteyen kişiler; Devlet Konservatuarları, Eğitim Fakültelerinin Müzik Bölümleri ya da Güzel Sanatlar Fakültelerinde eğitim alırlar. Buradan mezun olan kişiler solist yorumcu, senfoni ya da opera orkestrası sanatçısı, müzik öğretmeni ya da müzik bilimci unvanını alırlar. Şehir merkezlerindeki müzik kurslarında ya da evlerde amatör olarak çalgı eğitimi alan her yaştan kişiler içinse müzik eğitimi sadece hobi amaçlıdır, ne var ki bu uğraşının hobi düzeyinde olması, aslında “bir meslek öğreniliyor olması” gerçeğini değiştirmez. Geçmişte bu eğitimin düzeyi, öğrencinin müziğe ne kadar vakıf çalgısına ne kadar hakim olduğu da resmî olarak tespit edilemez, bir sertifika ya da diploma ile belgelenemezdi. Ama artık böyle değil..

Dünyada 130 yıldan fazladır ülkemizde ise 2005 yılından bu yana uluslararası bir müzik sınavı düzenlenmektedir.

Özel Laterna Müzik Kursu, Trinity College London Türkiye Temsilciliğiyle size uluslararası sertifika ve diplomalar alma fırsatını sunmaktan gurur duymaktadır.

Karşıyaka Müzik Kursu

Karşıyaka Özel Laterna Müzik Kursu

2024 - 2025 öğrenim yılı kayıtlarımız devam ediyor. Bilgi ve Kayıt için butonu tıklayarak kayıt olabilirsiniz.

KURUCUMUZUN MESAJI
Gökçer Başar

Varolduğu andan itibaren seslerle iç içe yaşayan insan, algıladığı seslerle sürekli etkileşim içinde bulunmuştur. Zamanla bu algıladığı sesleri çözümleyip değerlendirmiş ve giderek sesleri anlatım biçimine dönüştürmüştür. Seslerin anlatım gücünü belirli yöntemlerle ve bir amaca yönelik olarak estetik bir bütün haline getiren insan "Müzik" dediğimiz sanatı oluşturmuştur. Bu sanat; güzelliğin, mutluluğun, insanı insan yapan tüm duyguların,kısacası hayatın seslerle yansımasıdır. Bu yüzden "Müzik" insanoğlunun en önemli gereksinimlerinden biridir.

 

İnsan hayatında bu kadar öneme sahip bir sanatın doğru şekilde öğretilip nesillere aktarılması büyük önem taşımaktadır. Müzik eğitimi alanında hizmet veren kurumumuz bu bilinçle; kaliteli ve ilkeli bir anlayış çerçevesinde, evrensel değerlerden ve kültürel birikimlerden yararlanarak, mensubu olmaktan övünç duyulan önder bir kurum olmayı vizyon edinmiştir.