Karşıyaka Özel Laterna Müzik Kursu

2024 - 2025 öğrenim yılı kayıtlarımız devam ediyor. Bilgi ve Kayıt için butonu tıklayarak kayıt olabilirsiniz.

Milli Eğitim Bakanlığı
Özel Laterna Müzik Kursu
- Yan Flüt Kursu


Flüt, tüm üflemeli çalgılar içinde en çevik ve en hünerli çalgıdır, çalamayacağı çok az şey vardır.Kromatik ve diatonik ezgiler, arpejler, uçarı ve gösterişli pasajlar, bağlı ve dilli olarak çok hızlı tempolarda çalınabilir. Ayrıca, yakın ve uzak atlamalı aralıkların tekrar tekrar gelişleri, stakato, tril, tremolo, grupetto ve benzeri teknikler flütte çok kolay çalınabilir.Tek dil, çift dil, üç dil ve kurbağa dili tekniği rahatlıkla yapılır.

 

Okulumuzda uygulanan flüt eğitimi; bilimsel yöntem ve uluslararası geçerliliğe sahip programları kullanarak, çalgı üzerinde teknik bilgi ve beceriyi kazandırmayı amaçlar.

 

Flüt eğitimi ile birlikte solfej, teori, genel müzik kültürü gibi tamamlayıcı dersler birebir verilir.

 

Programa her yaştan ve seviyeden öğrenci adayları kabul edilir. Öğrenci adaylarının, yapılan işitme ve fiziksel yeterlilik testinden sonra flüt çalgısına uygunlukları tespit edildiğinde, programa kayıt işlemleri yapılır.Daha önce başka bir kurumda eğitim almış, seviyesi başlangıç aşamasından profesyonel aşamaya kadar olan öğrenci adaylarına, bireysel eğitim programları hazırlanarak eğitimlerine kaldıkları yerden devam etmeleri sağlanır.


Milli Eğitim Bakanlığı

LATERNA EĞİTİMLERİMİZ

Bass Gitar Kursu

Elektro Gitar Kursu

Keman Kursu

Klasik Gitar Kursu

Viyola Kursu

Viyolonsel Kursu

Yan Flüt Kursu

Piyano Kursu

Yaylı Çalgılar Orkestrası

Akustik Gitar Kursu