Karşıyaka Özel Laterna Müzik Kursu

2024 - 2025 öğrenim yılı kayıtlarımız devam ediyor. Bilgi ve Kayıt için butonu tıklayarak kayıt olabilirsiniz.

Milli Eğitim Bakanlığı
Özel Laterna Müzik Kursu
- Bass Gitar Kursu


Bas gitar, elektro ve akustik olarak ikiye ayrılır. Elektro basta tellerden gelen titreşimler manyetikler tarafından elektrik sinyaline çevrilir ve bu sinyal yükselteçe yollanarak sese dönüşür. Akustik basta ise,akustik gitar gibi geniş ve oyuk olan gövde,tellerden gelen sesi güçlendirip duyulabilir bir seviyeye çıkarır. Normal bir gitardan daha kalın tellere ve daha uzun bir ölçeğe sahip olan bas gitarın gövdesinin elektro baslarda ön, akustik baslarda yan tarafında ton ve sesi değiştirmeye yarayan bir eşitleyici bulunur. Bas gitarların elektro gitar yükselticilerinden farklı olan, düşük frekanstaki sesleri daha iyi verebilen özel yükselteçleri bulunur.

 

Klasik bas gitar genellikle perdeli ve dört tellidir. Günümüzde tellerinin sayısı on ikiye ulaşan klasik bas gitarlar mevcuttur. Perdesizleri de kullanılmaktadır. Genelde eşlik çalgısı olarak kullanılan bas gitar,günümüzde yoğun olarak solo çalgı olarak da kullanılmaktadır. Bas gitar partisyonları fa anahtarı ile yazılır.

 

Programa her yaştan ve seviyeden öğrenci adayları kabul edilir. Öğrenci adaylarının, yapılan işitme ve fiziksel yeterlilik testinden sonra bas gitar çalgısına uygunlukları tespit edildiğinde, programa kayıt işlemleri yapılır.Daha önce başka bir kurumda eğitim almış, seviyesi başlangıç aşamasından profesyonel aşamaya kadar olan öğrenci adaylarına, bireysel eğitim programları hazırlanarak eğitimlerine kaldıkları yerden devam etmeleri sağlanır.


Bass Gitar Kursu
Milli Eğitim Bakanlığı

LATERNA EĞİTİMLERİMİZ

Bass Gitar Kursu

Elektro Gitar Kursu

Keman Kursu

Klasik Gitar Kursu

Viyola Kursu

Viyolonsel Kursu

Yan Flüt Kursu

Piyano Kursu

Yaylı Çalgılar Orkestrası

Akustik Gitar Kursu