Karşıyaka Özel Laterna Müzik Kursu

2024 - 2025 öğrenim yılı kayıtlarımız devam ediyor. Bilgi ve Kayıt için butonu tıklayarak kayıt olabilirsiniz.


Gitar Çeşitleri Nelerdir?


Gitar neredeyse herkesin bir ensrünman çalmaya başlamasındaki ilk adımıdır. Bir hobi edinmek, sosyalleşmek istendiğinde yardımımıza koşar.

Bazılarımız için bir geçiş bazılarımız içinse gerçek bir tutkudur. Peki buna nasıl karar vereceksiniz? Belki de gitar çeşitlerini tanımanız karar almanızda büyük rol oynar.

Akustik Gitarlar

Akustik gitarlar çelik tel kullanılan, bir yardımcıya ihtiyaç duymadan daha yüksek ses çıkarabilen çalgılardır. Klasik gitara görünüş itibari ile benzemektedir.

Kendi içinde elektro akustik gitar ve 12 telli akustik gitar olarak ayrılır.

Elektro akustik gitar amfiye bağlanarak daha yüksek ses çıkması sağlanabilir.

12 telli akustik gitar, görünüş olarak akustik gitarla benzerdir. İsminden de belli olduğu üzere 12 teli vardır. Bu durum daha rahat çalabilmenizi sağlar. Her müzikte kullanılır.


Klasik Gitar

İzmir Karşıyaka, Bostanlı ve Mavişehir’den en çok öğrenci alan gitar kurslarından biri olan okulumuz Laterna Müzik Kursu’nda da en çok klasik gitar dersi vermekteyiz. Gitarın gerçekten eski halini koruyan klasik modelidir. Şeklindeki ortadaki boşluk ses eşitliği adıyla anılır.

Parmak ile çalanlar çoğunluktadır. Kalın 4 tel, ipek üzerine sarılmış çelik, ince 3 tel ise naylon vardır.

Elektro Gitar

Normalinden çok daha yüksek seslere çıkabiliyor olmasıyla o zamanlar için bir icat. Ses manyetikler sayesinde elektrik akımına dönüşür ve amfi ile ses elde edilebilir. Günümüzün en popüler ensrümanları arasında yer alır.

Katı Gövdeli Elektro Gitarlar

Katı gövdeler masiften oluşur, ses doğal yol olarak yükselemez.

Bas Gitarlar

Dört teli ile kalın ses veren gitarlardır. Sesi normal gitarlardan kalındır. Bugünlerin vazgeçilmezlerindendir. Rock, metal, caz, blues, funk, punk ve R&B gibi müzik türlerinde kullanılır.

Elektro Bas Gitar

Elekto gitar mantığındaki ile aynıdır. Ses tellerden gelen titreşimlerle manyetiklerle elektrik sinyaline çevrilip bu sinyali sese çevirecek olan amfiye gider. Klasik elektro bas gitar genellikle perdeli ve dört teli vardır.

Akustik Bas Gitar

Akustik gitardaki gibi geniş, oyuk gövde tellerden gelen sesi duyulabilecek kadar güçlendirir.

 

Gitarlar hakkında daha fazla bilgi almak için Laterna Müzik Kursu’nu ziyaret edebilir. Kendinize en uygun gitarı bulmak için rehberliğimize danışabilirsiniz.

 

 


Milli Eğitim Bakanlığı

LATERNA EĞİTİMLERİMİZ

Bass Gitar Kursu

Elektro Gitar Kursu

Keman Kursu

Klasik Gitar Kursu

Viyola Kursu

Viyolonsel Kursu

Yan Flüt Kursu

Piyano Kursu

Yaylı Çalgılar Orkestrası

Akustik Gitar Kursu